Çelik Kapıyı Nasıl Seçerim ?

 

bursa çelik kapı

Saç ve çelikle güçlendirilip üretilen kapılara çelik kapı denir. Genellikle evlerinin güvenliği için çelik kapıları tercih ederiz. Güvenliğin dışında tarımları ve gürünlümleri ile çelik kapılar evlerimize değer katmaktadır. Fakat her çelik kapı yeteri kadar kaliteli ve dayanıklı değildir. O halde evimiz için çelik kapı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Çelik kapı alırken ürünü aldığınız firma çok önemli. Bu konuda kendini ispatlamış firmaların başında Deltador gelmektedir.

Duvar çelik kapıya uydurulmaz, çelik kapı duvara uydurulur. Çelik kapı, duvardaki boşluğa tam oturacak şekilde üretilmelidir. Çelik kapıda doldurma ve kırma işlemleri yapılırsa çelik kapı yeteri kadar sağlam ve güvenli olmayacaktır.

Çelik kapının kalitesi kadar çelik kapıda kullanılan kilitlerin kalitesi de önemlidir. Sağlam kilit ve sağlam çelik kapı hırsızlar için caydırıcı iki önemli unsurdur.

Dekorasyona önem veriyorsanız evinizde kullandığınız eşyaların rengine uygun bir çelik kapı rengi seçmelisiniz.


Çelik Kapı Nasıl Alınır?

 

bursa çelik kapı
Günümüzde evlerin tamamında çelik kapı kullanılmakta. Yeni ev aldığımızda ise mutlaka çelik kapı taktırıyoruz. Hal böyle olunca çelik kapıların da ucuz üretilen sahteleri ve kötü malzeme kullanan firmalar piyasada çoğalmaya başladı. Çoğu kişi fiyatları daha ucuz diye bu ‘sahte çelik kapılardan’ almaya başladı. İnsanların farkında olmadan evlerine taktıkları bu kapılar hırsızlara davetiye çıkarıyor. Bu kapıların kırılması ve açılmaları çok kolaydır ve belki de daha bir yılı doldurmadan bozulmaya dökülmeye başlarlar. Bu yüzden çelik kapı alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.

 

 

 


ÇELİK KAPI ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

 

çelik kapı bursa
 • Çelik kapı alacağınız firmanın güvenilir bir firma olduğundan emin olun, tescilli bir firma olduğundan emin olun. Günümüzde artık her köşe başında çelik kapı satan firmaları görmek mümkün özellikler Bursa gibi büyük şehirlerde. Bu yüzde mutlaka çelik kapı aldığınız firmanın TSE ve ISO90001 belgesi olmalıdır. Çelik kapınızı imalatçı firmalardan alın. Türkiye dünya çapında ünlü çelik kapılar üretmektedir bu yüzden ithal marka çelik kapı bakmanıza gerek yoktur.
 • Satış sonrası teknik servis hizmeti veren firmaları seçin. Aldığınız ürün zamanla deforme olabilir. Aldığı darbelere bağlı olarak mekanizmasında sorunlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda iyi bir servis hizmeti ön plana çıkmaktadır. Ürünü en iyi tanıyan ve en iyi onarımı yapabilecek olan üreticileridir. Bir arıza olduğunda, sorunun teşhisinde ve çözümünde en iyi hizmeti ürünü aldığınız firmanın teknik servisi verecektir. Profesyonel çelik kapı firmalarında satış sonrası hizmet servisi vardır.
 • Çelik kapılar özel üretim olmalıdır. Özellikle yapı marketlerinden alınan çelik kapılar hazır öcülerde olduklarından sizin duvar ölçülerinize uymayacağından dolayı arada kalan boşluklar tuğla veya dolgu malzemesi ile doldurulur. Buda zamanla ek yerlerinde çatlamalara ve kapıda zamanla oynama olmasına neden olur. Profesyonel firmalar ise sizin kapı ölçülerinize göre uygun çelik kapı yaparlar ve bu sayede daha güvenli ve daha uzun ömürlü bir kapıya sahip olursunuz.
 • Çelik kapı, yerine göre özel olarak imal edildikten sonra, kasa ve kanat ölçüleri doğru yapılmalıdır. Çelik kapının kasa kalitesi önemlidir. Çünkü hırsızlık esnasında, hırsızın çalıştığı bölgelerin daha sağlam olması için, çelik kapı çelik zırhı uygulanmalıdır. Bu konuda çelik kapınızı aldığınız firmayla mutlaka konuşmalısınız.


  AMERİKAN KAPI VE AHŞAP KAPI

   

  amerikan kapı - ahşap kapı
 • Doğallığa ve çevreye duyarlı insanların tercih ettiği ahşap kapılar. Maliyetinden dolayı kullanımı azalmıştır. İşçilik ve malzeme maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı kullanım alanları azalmış ve yerine Amerikan kapılar tercih edilmeye başlamıştır. Genel olarak baktığımızda mobilya kapı, ahşap kapı, masif kapı olarak bildiğimiz kapı çeşitleri doğal ağaçların şekillendirilerek çeşidine mdf kaplama malzemesi ile ortaya çıkan kapılardır. Estetik açıdan hoş görünüme sahip olan ve en doğal görünen bu kapılar işçiliğinin doğru ve titiz şekilde yapılması gerekir. Amerikan kapılara göre işçiliği daha fazladır ve düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılabilir. Ahşap kapılarda çok geniş model ve dizayn söz konusudur.


  ÇELİK KAPI MODELLERİ

   

  ÇELİK KAPI MODELLERİ
 • Evinizin giriş kapısı sevdiklerinizi karşılayan güzel eviniz hakkındaki ilk fikri kafalarında oluşmasını sağlayan ve size güven duygusu veren bir tasarımdır. Bunun için sizi yansıtan bir kapı modeli belirlemelisiniz. Eviniz için bir çelik kapı modeli seçmek kolay bir iş değildir. Evinizin çelik kapı modelini seçerken malzemesinden rengine kadar pek çok farklı unsuru hesaba katmanız gerekiyor. 

  Çelik kapılar tıpkı oda kapıları gibi evlerimizin içindeki yaşam alanları için önemli birer yalıtım elemanlarıdır. Bu yüzden de malzemenin kaliteli ve dayanıklı olması şart. Bu sebeplarden dolayı seçeceğiniz çelik kapı modeli için bütçenizi yüksek tutmanızı ve uzun yıllar kullanabileceğiniz ve çevreci son teknolojili kapı modellerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

  Çelik kapı modellerinde çok geniş ürün seçenekleri bulabilmek mümkün. Önemli olan kaliteyi, zevkinize uygun modeli ve aradığınız fiyat aralığında bulabilmeniz. Çelik kapı modellerini incelediğinizde sizin zevkinize uygun bir kapı modeli mutlaka bulacaksınız. Çelik kapı modelinizi seçerken ürün modelini zevkinize göre seçerken kapının kalitesini dikkate almayı unutmayın.